
Waterschap start cursus voor politiek geïnteresseerde inwoners
PolitiekWEESP - Het waterschap Amstel, Gooi en Vecht organiseert een gratis cursus voor inwoners die meer willen weten over waterschapspolitiek. De cursus ‘Actief voor het waterschap’ start in mei en richt zich op mensen die overwegen politiek actief te worden.
De cursus bestaat uit vijf avonden en vindt plaats in het hoofdkantoor van het waterschap aan de Korte Ouderkerdijk in Amsterdam. Deelnemers kunnen kiezen uit twee reeksen: woensdagavonden vanaf 6 mei of maandagavonden vanaf 11 mei. Beide reeksen lopen tot 24 juni.
Voorbereiding op verkiezingen 2027
Het waterschap organiseert de cursus samen met de Unie van Waterschappen en ProDemos. In maart 2027 vinden de waterschapsverkiezingen plaats. De cursus bereidt inwoners voor op deze verkiezingen en geeft inzicht in de werkwijze van het waterschap.
“Politieke partijen stellen kandidaten voor het Algemeen Bestuur van het waterschap”, staat in het programma. Deelnemers leren wat het waterschap doet, hoe de besluitvorming werkt en welke taken een bestuurslid heeft.
In 2023 deden 9 Weesper kandidaten mee aan de waterschapsverkiezingen. Twee van hen maken momenteel daadwerkelijk deel uit van het bestuur.
Praktijkervaring en ontmoetingen
Tijdens de cursus ontmoeten deelnemers de algemeen bestuursleden van het waterschap. Ook wonen zij een vergadering van het dagelijks bestuur bij. De cursus bevat trainingen in effectief vergaderen en behandelt onderwerpen zoals verkiezingen, politieke partijen en de vaktaal van het waterschap.
De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 22.00 uur. De zaal gaat om 19.15 uur open. Koffie en thee zijn beschikbaar. Er is plek voor 30 personen per reeks. Voorkennis is niet vereist en er wordt geen toets afgenomen. Deelnemers krijgen een certificaat.
Het hoofdkantoor ligt op loopafstand van metrostation Spaklerweg. Er is een fietsenstalling en betaald parkeren in de omgeving.
Aanmelden is verplicht via de website van het waterschap AGV.