Vier dagen feest voor sportfanaten: het Sportfilmfestival in de City
Vier dagen feest voor sportfanaten: het Sportfilmfestival in de City Foto: WeesperNieuws

Sportfilmfestival in City met drie wereldkampioenen

Algemeen

WEESP In de week van woensdag 2 tot en met zaterdag 5 november staat de City of Wesopa in het teken van het Sportfilmfestival. In deze editie geven maar liefst drie voormalige wereldkampioenen uit verschillende sporten acte de présence: schaatser (en Weesper) Jan Smeekens, dammer Ton Sijbrands en wielrenster Vera Koedooder. De kaartverkoop is inmiddels gestart.

Sport is een van de belangrijkste bijzaken in het leven. Alles zit erin: winst, verlies, spelplezier, teamspirit, vreugde, verdriet, doorzetten, improviseren, leren, afzien. Op beeld is het dubbel genieten: van de sport én van het verhaal erover. Het Sportfilmfestival laat je samen mooie en ontroerende sportmomenten opnieuw beleven en biedt bijzondere randprogrammering. 

ADVERTENTIE

Het programma:

Woensdag 2 november

20 uur: Sportquiz - Test je kennis in de speciale sport-editie van de City Quiz.

Donderdag 3 november

20:00 uur: King Richard - Oscarwinnaar Will Smith is Richard Williams, die zijn dochters Venus en Serena jarenlang met straffe hand coachte naar hun internationale doorbraak.

20:30 uur: Documentaire. Legendarische dammer Ton Sijbrands (velen noemen hem de beste dammer ooit) vertelt één keer over zijn denken en doen aan de hand van de documentaire ‘Ton Sijbrands, dammer met alle gevolgen van dien’. 

22:30 uur: Deejays Dick & David zorgen voor de muzikale eindspurt.

Vrijdag 4 november

19:30 uur: Terug in de tijd met ‘The Epic of Everest’ (1924) en ‘The Conquest of the Everest’ (1953) voor liefhebbers en bewonderaars van de bergsport. 

19:45 uur: Een avond rondom hoogtepunten uit het vrouwen- en mannenwielrennen met een toelichting van Vera Koedooder. Koedooder is een voormalig professioneel wielrenster en wereldkampioen achtervolging bij de jeugd. Ze reed zowel wedstrijden op de weg als op de baan, waar ze tussen 2006 en 2015 vijf nationale titels veroverde op verschillende onderdelen. 

22:30 uur: Dijkstra & Dijkstra zorgen voor de muzikale afsluiting.

Zaterdag 5 november

13:30 uur: Een sportspeurtocht. Samen op zoek naar sportattributen: sportspeurtocht voor kinderen door Weesp.

15:30 uur: Nuchtere en tegelijk gevoelige jeugdfilm naar een waargebeurd verhaal over de Rotterdamse Dylan die in een rolstoel belandt, terwijl voetbal zijn leven was. 

20:00 uur: Een warm portret van Louis van Gaal, de beroemdste actieve voetbaltrainer van Nederland. Met een nagesprek met David Endt, voormalig elftalleider van Ajax, die Van Gal tot zijn vrienden rekent. 

20:30 uur ‘De meerderheid heeft altijd ongelijk’ een documentaire over de Jumbo-Visma schaatsploeg, ingeleid en toegelicht door Weesper Jan Smeekens die wereldkampoen sprint was en op de Olympische Winterspelen in 2014 op twaalf duizendste eindigde van de winnaar Michel Mulder.

22:30 uur: Dick & David draaien richting het definitieve eindsignaal.    

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant

Tekstadvertenties