
Kunstweekend op de Theetuin in Weesp met workshops voor kinderen
Kunst & CultuurWEESP - De Theetuin aan de Ossenmarkt organiseert met Pinksteren een kunstweekend met minstens elf kunstenaars, kinderworkshops, muziek en een expositie van Chinese kunst. Het evenement duurt drie dagen en is gratis toegankelijk.
Op zaterdag 23, zondag 24 en maandag 25 mei vullen kunstenaars het Bastion Bakkersschans met werk in uiteenlopende stijlen.
In de zomertuin toont Riet Blüm samen met haar cursisten beelden. Haar grootste inspiratiebron is de mens in beweging. In het Engelse tuintje presenteert Marijke van der Velde keramische objecten met gevonden materialen. In het Theehuis hangt werk uit haar serie ‘Tabel-Art’.
Tekst gaat verder na de afbeelding.
In de houten loods zijn de ‘Sea Carpets’ van Hanneke Frenkel Frank te zien, gemaakt in Ierland. In het kasje werkt Marcella van de Vaart met de Naked Raku-techniek. Op het marktpleintje exposeren onder anderen Marijke Otten met sieraden, Joan Blaisse met schilderijen en Nosrat Mansouri Gilani samen met Miyam Aalbers met werk rond kevers.
Kinderworkshops op zondag en maandag
Op zondag 24 en maandag 25 mei organiseren drie kunstenaars workshops voor kinderen, tussen 12.00 en 16.00 uur. Quinty Meester van Club Doen geeft een workshop vaasjes beschilderen. Charlotte van der Steen leert kinderen bloemen drogen en spaarpotjes versieren. Moon Vaes geeft een workshop beeldhouwen met mergel. “Er is gereedschap aanwezig, vies word je niet, het is maar stof”, zegt Vaes.
Chinese kunst en muziek
In het Theehuis zie je een expositie van Chinese kunst, naar aanleiding van twintig jaar landschapsprojecten in China door het bureau van Niek Roozen. Zowel het bureau als de Theetuin bestaat dit jaar veertig jaar.
Op de eerste Pinksterdag, zaterdag 23 mei, speelt duo Adorable: Gonne Klein en Willem Gülcher. Ook is kwekerij ‘Planten op het Randje’ aanwezig met vaste planten en kleine heesters.
Het Theehuis en het terras zijn alle drie dagen open van 10.00 tot 18.00 uur. De Theetuin, Ossenmarkt 34. Toegang is gratis. Meer informatie via theetuin.nl en theetuin-noot.nl.














