John Somers neemt zijn prijs van Karwei in ontvangst.
John Somers neemt zijn prijs van Karwei in ontvangst. Foto: WeesperNieuws

‘Je moet wel meedoen, anders win je nooit’

Sport

WEESP Het WK voetbal zit erop. Na een zinderende finale is Argentinië met de wereldbeker op weg naar huis en is Frankrijk de treurige, maar toch ook trotse tweede. Niet alleen de WK-finale was bloedstollend, ook de finale van de WeesperNieuws WK-poule bleef tot het einde spannend. Pas zondagavond werd bekend dat John Somers er met de hoofdprijs vandoor ging. Hij mag zichzelf dé voetbalkenner van Weesp noemen. 

“Ontzettend leuk! Nee, dit had ik vooraf niet verwacht.” Stralend neemt de 38-jarige John Somers uit Weesp de eerste prijs – een cadeaubon van Karwei ter waarde van 300 euro – in ontvangst. Als winnaar van de WeesperNieuws WK-poule heeft hij laten zien dat hij van alle deelnemers de grootste voetbalkenner is. Hoewel John het daar niet mee eens is. “Ik heb gewoon geluk gehad.”

ADVERTENTIE

‘Op gevoel’

Geluk of niet, John heeft goede voorspellingen gedaan over de WK voetbalwedstrijden. Anders had hij niet gewonnen. Hij vertelt over zijn tactiek. “Ik heb het grotendeels op gevoel ingevuld. En daarbij heb ik ook de statistieken bekeken. Over het algemeen vallen er niet zoveel doelpunten tijdens een WK-wedstrijd. Een 2-1 of 1-2 uitslag komt het meest voor. Dus als ik het echt niet wist vulde ik dat in. Daarbij kon ik meestal wel inschatten wie er ging winnen.”

Toch heeft de winnaar van de Weesper poule ook een paar missers gemaakt in zijn voorspellingen. “Marokko was de verrassing van het toernooi, die had ik niet zo hoog ingeschat. En ik had voorspeld dat Brazilië en Spanje in de halve finale zouden staan. Het is dus echt geluk dat ik alsnog heb gewonnen.”

Bitterbalpiramide

Misschien heeft de bitterbalpiramide die John voor elke voetbalwedstrijd maakt ook wel geluk gebracht? John lacht. “Bij voetbal horen bitterballen. Het maakt niet uit wie er speelt. Toen Nederland tegen de Verenigde Staten speelde hadden we hotdogs in de rust. En tegen Qatar kebab. Maar bitterballen horen er ook bij, het liefst in een mooie piramide van vijf of veertien stuks. Dat kan ik iedereen aanbevelen.”

Heeft de voetbalkenner naast de bitterballentip ook andere adviezen voor het succesvol invullen van een voetbalpoule? “Je moet in elk geval meedoen, anders win je nooit. Verder zou ik zeggen: volg je gevoel en gok ook op verrassingen, dat kan net het verschil maken.”

WK voorbij, tijd voor andere dingen

John is een echte voetballiefhebber. Hij geeft toe alle WK-wedstrijden te hebben gezien. “Of het stond op de achtergrond aan.” Valt hij in een zwart gat nu het WK is afgelopen? “Welnee, de competitie begint alweer bijna. Dan kijk ik niet alle wedstrijden hoor, maar wel alles van Ajax.”

Nu het WK is afgelopen houdt John dus tijd over voor andere dingen. En daarbij komt de prijs die hij heeft gewonnen, een cadeaubon van 300 euro van Karwei, goed van pas. “Ik ben een speelzolder voor de kinderen aan het maken. Daar moet nog van alles gebeuren: schilderen, meubels, verlichting. Dus ik ben ontzettend blij met de prijs!”

Winnaars
John Somers wint met 419 punten de eerste prijs: een cadeaubon van Karwei, ter waarde van 300 euro. De tweede prijs, een cadeaubon van Juwelier Luijer, ter waarde van 150 euro, is gewonnen door Martijn de Bruin. Hij haalde 393 punten. En met slecht één punt verschil, namelijk 392 punten, wint Luc van den Bossche de derde prijs: een hapjespan van Slagerij van Donk, ter waarde van 70 euro. Alle winnaars van harte gefeliciteerd!

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant