Op zaterdag 9 mei en zondag 10 mei is het nationale molen- en gemalendag.
Op zaterdag 9 mei en zondag 10 mei is het nationale molen- en gemalendag. Foto: Thomas Schlijper

Molens, gemalen en fietstochten: waterschap tipt uitjes voor de meivakantie

Algemeen

REGIO - Waterschap Amstel, Gooi en Vecht organiseert en ondersteunt tijdens de meivakantie diverse uitjes in de regio: van open molens en gemalen tot begeleide poldertochten en fietstochten langs historische verdedigingswerken.

Weekend van het verdedigingserfgoed

Dit weekend - van zaterdag 17 en zondag 18 april - staat in het teken van verdedigingserfgoed. Forten, vestigingen en bunkers in de regio zijn dan te bezoeken. Het waterschap heeft een fietstocht uitgezet van 41,7 kilometer, vertrekkend vanuit Loosdrecht, langs de Hollandse Waterlinie met Fort Spion, Fort Kijkuit en Fort Nieuwersluis.

ADVERTENTIE

Ook het Muiderslot doet mee aan het weekend. Bezoekers kunnen er bloemen en insecten ontdekken in en rond het kasteel, een tuinsafari volgen of meedoen aan creatieve activiteiten.

Nationale molen- en gemalendag op 9 en 10 mei

Op zaterdag 9 mei en zondag 10 mei is het nationale molen- en gemalendag. In het werkgebied van het waterschap openen drie locaties hun deuren:

  • Molen 1100 Roe (Herman Bonpad 6, Amsterdam/Osdorp) – open op zaterdag 9 mei van 11.00 tot 16.00 uur. Molenaar Roel vertelt over de geschiedenis van de molen uit 1674.

  • Gaaspermolen (Lange Stammerdijk 20, Amsterdam/Driemond) – open op zaterdag 9 mei van 11.00 tot 16.00 uur. Molenaar Gerard neemt bezoekers mee door de molen uit 1707.

  • Gemaal de Ronde Hoep (Waver 47, Ouderkerk aan de Amstel) – open op zaterdag 9 mei én zondag 10 mei van 11.00 tot 16.00 uur.

Bij alle drie de locaties zijn de hele dag gratis rondleidingen. Aanmelden is niet nodig.

Fietsen langs de Ronde Hoep

Wie tijdens het weekend van 9 of 10 mei de fiets pakt, kan starten bij gemaal Stadwijck aan de Amstel in Amsterdam. Vanaf daar loopt een fietstocht van 60 kilometer door de Ronde Hoep, langs meerdere gemalen. Wie de tocht op 9 of 10 mei rijdt, kan ook een kijkje nemen in gemaal Ronde Hoep.

Poldertocht in Marickenland op 15 mei

Op vrijdag 15 mei organiseert het waterschap een begeleide Poldertocht in het nieuwe natuurgebied Marickenland, tussen Vinkeveen en Wilnis. Dit gebied van bijna 300 hectare is dit voorjaar opengesteld voor publiek. De tocht vertrekt vanuit Het Spoorhuis in Vinkeveen en bevat een lunch voor 7,50 euro per persoon. Het waterschap organiseert in totaal zes van deze tochten.

Meer informatie over routes, de uit-agenda en andere uitjes in de meivakantie is te vinden op de website van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht.

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant

Tekstadvertenties