Afbeelding
Foto: Rob van Dam

Weesp Chamber Music Festival sluit af met uitverkochte zaal en laaiend enthousiast publiek

Kunst & Cultuur

WEESP - Het Weesp Chamber Music Festival sloot zondagmiddag 12 april af met een spectaculaire uitvoering van het strijkoctet van Felix Mendelssohn. Vier dagen lang genoten bezoekers van negen concerten in de Van Houtenkerk.

Het festival draait om een eenvoudig maar krachtig principe: topmusici die met volle concentratie én zichtbaar plezier kamermuziek delen met het Weesper publiek. “Dit is de essentie van dit festival: samen spelen, genieten en delen”, laat de organisatie weten..

ADVERTENTIE

Gouden formule

De opzet van het festival is bewust intiem. Musici krijgen ruim de tijd om samen te repeteren, eten samen en overnachten bij gastgezinnen in de buurt. Zo gaat er geen tijd verloren aan reizen en ontstaat er een hechte band tussen musici, vrijwilligers en publiek. Volgens de organisatie leidt dat bijna vanzelf tot topprestaties. “Afgaand op de reacties van de musici zelf blijkt dit een gouden formule: dit maken ze nergens mee.”

De artistiek leiders Marije Johnston en Simone van der Giessen putten daarvoor uit een uitgebreid netwerk van topmusici, opgebouwd tijdens hun studie aan het conservatorium in Manchester, dat bekendstaat om zijn kamermuziekopleiding.

Van Houtenkerk als decor

De Van Houtenkerk aan Oudegracht 69 vormt het hart van het festival. De locatie is volgens de organisatie bij uitstek geschikt voor kamermuziek. De catering was in handen van Myriam Driessen van Buurtbuik.

Op de vrijdagavond waren ook wethouder Touria Meliani van gemeente Amsterdam en Jan van der Does van de bestuurscommissie aanwezig. Zij kwamen zelf ervaren wat het festival te bieden heeft.

Parel in de kroon

De organisatie omschrijft het festival als “een parel in de kroon van cultureel Amsterdam.” De musici zelf missen het festival nu al: ondanks negen concerten in vier dagen hebben ze er, zo meldt de organisatie, nu al heimwee naar.

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant