
Vrijwilligers gezocht voor bescherming boerenlandvogels
Natuur & MilieuWEESP - Landschap Noord-Holland zoekt vrijwilligers die boerenlandvogels zoals grutto’s en kieviten willen beschermen in de weilanden en akkers tussen Muiden en Weesp. Vanaf half maart kunnen natuurliefhebbers helpen bij het observeren en beschermen van broedende vogels.
De vrijwilligers gaan samen met boeren op pad om vogels te observeren en hun gedrag te lezen. Het werk vraagt beschikbaarheid van half maart tot half juni voor enkele uren per week. Deelnemers moeten nesten zoeken en vogels beschermen wanneer dat nodig is.
Geen voorkennis nodig
Iedereen met interesse voor natuur en het landelijk gebied kan meedoen. Voorkennis is niet vereist, maar een redelijke conditie helpt wel bij het werk in het veld.
Landschap Noord-Holland biedt een basiscursus boerenlandvogels aan ter voorbereiding. De cursus vindt plaats op dinsdagavonden: 24 februari, 3 maart, 17 maart, 14 april en 12 mei. Na de theorie volgt begeleiding in het veld door ervaren medewerkers.
Aanmelden kan tot 20 februari via de website van Landschap Noord-Holland onder ‘Boerenlandvogels’.















