
Testbericht via NL-Alert: zet je geluid zacht en doe oordopjes uit
MaatschappelijkWEESP - De overheid verstuurt op maandag 2 juni rond 12.00 uur een testbericht via NL-Alert. Het bericht verschijnt op mobiele telefoons, reisinformatieschermen in het openbaar vervoer en in de NL-Alert App. Omdat het bericht hard binnenkomt - ook met oordopjes of koptelefoon - adviseert de overheid om vlak voor 12.00 uur je oordopjes uit te doen of je koptelefoon af te zetten.
Het testbericht is bedoeld om te controleren of het waarschuwingssysteem goed werkt. Je hoeft niets te doen. In het bericht staat duidelijk vermeld dat het om een test gaat.
Waarom NL-Alert?
NL-Alert is het officiële waarschuwingsmiddel van de overheid bij noodsituaties, zoals grote branden, gifwolken of extreem weer. Het bericht vertelt je wat er aan de hand is en wat je moet doen om jezelf en anderen in veiligheid te brengen. Ook als je de dreiging zelf nog niet ziet – zoals een rookwolk – kan NL-Alert cruciale informatie geven.
De test wordt twee keer per jaar verstuurd: op de eerste maandag van juni en december.
Meer informatie vind je op nl-alert.nl.










