
Politie houdt twee mannen aan op parkeerplaats Papelaan, maar ontkent verband met mishandeling
Politie & JustitieWEESP - Vanmiddag heeft de politie rond 16.15 uur aanhoudingen verricht op de parkeerplaats naast het appartementencomplex op de Papelaan. Hiervan bevestigde de woordvoerder er één, maar getuigen melden dat twee mannen zijn meegenomen.
Op 6 mei vond er in de avond een mishandeling plaats in de Papelaan. De zwarte auto van het slachtoffer staat er sindsdien op een parkeerplaats. Daarin werd vanmiddag ingebroken. De auto werd vanmiddag geblokkeerd door een grijze Mercedes. Getuigen zeggen die auto ook te hebben gezien tijdens de mishandeling de avond ervoor.
Een van de aanwezigen op de parkeerplaats zei tegen een politieagent dat ze zochten naar bewijs om de dader van een inbraak te kunnen identificeren. Hiervan werd de mishandelde man door hen verdacht.
Na de tweede aanhouding doorzocht de politie de grijze Mercedes.
Volgens de politiewoordvoerder staat de situatie van vanmiddag los van de mishandeling van gisteren. De eerste man werd aangehouden voor auto-inbraak, zei de politiewoordvoerder.
Nadat de politie vertrok, werden omstreeks 17.30 uur opnieuw personen gesignaleerd bij de auto van het slachtoffer, onder wie de eigenaar zelf, de man die de avond ervoor was mishandeld. Zij zijn met de zwarte auto weggereden. De Mercedes was al van de parkeerplaats weggehaald.
Hogewey al jaren toneel van incidenten.
Het is al jaren onrustig in het deel Hogewey rondom het winkelcentrum en de Papelaan. Heftige jaarwisselingen met autobranden, problemen door mensen met onbegrepen gedrag en opstootjes in de buurt.
Afgelopen jaar leidde een vuurwerkopslag tot een ontruiming van de Papelaan en Kastanjelaan. Er waren de afgelopen maanden aanslagen op het nabijgelegen Primo Grill en een mishandeling van een vermeende dader. De mishandeling van gisteren en het incident van vandaag zijn de voorlopig laatste incidenten in een lange reeks.
Meerdere bewoners van de Papelaan, die getuige waren van voorgaande incidenten, verzuchten dat de wijk hard bergafwaarts gaat en zouden "liever gisteren dan vandaag verhuizen."







