
Vier nieuwe wegkapiteins voor TFC Weesp
SportWEESP - Wielervereniging TFC Weesp heeft er vier nieuwe wegkapiteins bij. Caroline, Co, Paul en Tonnie volgden zondag 14 september de cursus in het eigen clubhuis.
De club hecht veel waarde aan veiligheid tijdens de gezamenlijke fietstochten op dinsdagavond, donderdagavond en zondagochtend. Wegkapiteins bepalen de snelheid, houden controle en zorgen ervoor dat niemand achterblijft tijdens de ritten.
TFC Weesp beschikt nu over zestien gecertificeerde wegkapiteins. De club wil in 2026 de effectiviteit en focus van de rol van wegkapiteins verder uitbouwen.
Theorie en praktijk
De cursusdag begon met theorie over veilig en zichtbaar rijden in een groep. Na de lunch gingen de deelnemers de praktijk in. Om beurten droegen zij de gele armband en namen de rol van wegkapitein op zich, onder begeleiding van instructrice Eveline van de NTFU.
Tekst gaat verder na de afbeelding.
“Even spannend, met de ogen van Eveline de instructrice, in je rug, maar al snel voelde het vertrouwd”, vertelt deelnemer Tonnie. Aan het einde van de dag werden de gele banden officieel uitgereikt.
Belangrijke lessen
Tijdens de cursus leerden de nieuwe wegkapiteins onder meer dat alleen de voorste en achterste fietser hun hand uitsteken bij een bocht. Ook moeten zij rekening houden met het intimiderende effect van een groep fietsers op andere weggebruikers.
Andere inzichten waren: ver vooruit kijken en anticiperen op verkeer, begrip tonen voor het niveau van de groep en duidelijk communiceren over het tempo.















