Anne van Gelder voor de deur van de City.
Anne van Gelder voor de deur van de City.

Anne van Gelder: 'Voor mij geen opsmuk'

Algemeen

WEESP – Ze heeft er heel veel zin in, maar vindt het ook best spannend om haar passie voor fotografie te delen, face to face met Weespers. Hoe komt haar werk over op een groot theaterscherm? Anne van Gelder is een van de zeven Weesper fotografen van de theatershow op vrijdagavond in de City of Wesopa. Op zaterdag deelt ze haar tips tijdens de Photo Walk.

Opgegroeid met een schoolfotograaf als vader, zich als peuter samen met hem verwonderd over hoe beeld te voorschijn komt op wit papier tijdens het ontwikkelproces in de doka op zolder, leerde Anne van Gelder al heel jong te kijken en de kracht van beeld te waarderen. In Weesp kennen we haar van onder meer de sprekende foto's van Weesp Gastvrij, waarbij ze samen met fotograaf Paul Roholl de deelnemers portretteerde. Portretten zijn haar favoriet. Van Gelder: "Voor mij is een foto geslaagd als het mij lukt om mensen vast te leggen in een moment, alsof het een toevallige ontmoeting is."

ADVERTENTIE

Voor jou geen geënsceneerde foto's?
"Ik fotografeer mensen het liefst zoals ik ze ontmoet. Natuurlijk ontkom ook ik er niet aan dat mensen gaan poseren, maar ook dan zoek ik net naar dat ene momentje waarbij ze ontspannen en zichzelf laten zien. Voor mij geen opsmuk, maar het echte verhaal vangen in een beeld. Aan de kijker om het beeld te interpreteren, als fotograaf wil ik onzichtbaar zijn."

Fotodagen
De Wesopa Fotodagen zijn van vrijdag 16 t/m zondag 18 oktober. Zie voor het programma en tickets www.wesopa.nl 

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant