
Van Meeuwen Industries vestigt zich aan de Nijverheidslaan
BedrijvenWEESP - Van Meeuwen Industries bouwt een nieuw bedrijfspand aan de Nijverheidslaan. Het wordt volgens de plannen een kantoor van twee verdiepingen en een bedrijfsruimte met terras en steiger aan de waterkant. Het pand krijgt een oppervlakte van 46,8 x 12,6 m2.
Sommige bewoners aan de Lange Muiderweg zijn niet gelukkig met de voorbereidingen. Een van hen liet weten: “Langs de Vechtoever verdween in de eerste weken van het nieuwe jaar over een grote lengte de rietkraag, bomen en struiken, en daarmee het broed- en leefgebied van eenden, futen, meerkoeten en ijsvogels. Het resultaat: vrij uitzicht op de fabriekshal en chemische installaties van Smit & Zoon. Volgens de plannen zal hier een groot kantoorgebouw verrijzen, hetgeen Weesp als trekpleister voor watertoerisme er niet aantrekkelijker op zal maken.”
Tekst gaat verder na de afbeelding.
![]()
De rietkraag en de bomen langs de Vecht zijn verdwenen. - Foto: Aangeleverd
Wat de precieze plannen van Van Meeuwen Industries zijn, is nog niet geheel duidelijk. De woordvoerder van de gemeente laat weten dat meer informatie volgt wanneer die beschikbaar is.
![]()
De voorlopige opzet van het gebouw. - Afbeelding: Van Meeuwen Industries.









