Hartje herfst, de debuutnovelle van Nora Schenk, is vanaf vandaag als e-book verkrijgbaar.
Hartje herfst, de debuutnovelle van Nora Schenk, is vanaf vandaag als e-book verkrijgbaar. Foto: Aangeleverd

Debuutnovelle van WeesperNieuws columniste Nora Schenk verschijnt vandaag

Kunst & Cultuur

WEESP - Hartje herfst, de debuutnovelle van onze vaste columniste Nora Schenk, is vanaf vandaag als e-book verkrijgbaar. Nora won met deze feelgoodnovelle afgelopen september de Cosy & Crime schrijfwedstrijd van De Verhalenfabriek en sleepte daarmee een uitgeefcontract in de wacht.

“Ik vind het best spannend hoor! Want nu kan iedereen Hartje herfst lezen en er dus ook iets van vinden.” Nora schrijft maandelijks haar column voor het WeesperNieuws en ze werkt als freelance tekstschrijver, maar nooit eerder schreef ze een novelle. Tot afgelopen voorjaar. “Ik wilde al een tijdje een boek schrijven. Een feelgoodroman, want dat is een genre dat goed bij me past. Toen zag ik een oproep voorbijkomen van een schrijfwedstrijd. De opdracht was een novelle van ongeveer 25.000 woorden te schrijven in het thema herfst. Toen dacht ik: een novelle – dus een kort boek – is perfect om mee te beginnen! En ik had ook al meteen een idee waar mijn verhaal over zou gaan. En zo ontstond Hartje herfst.”

ADVERTENTIE

Hartje herfst

Van de 62 inzendingen voor de Cosy & Crime schrijfwedstrijd kiest de jury Nora’s Hartje herfst uit als winnaar. Ze wint een uitgeefcontract. Vandaag, op 5 november 2023, verschijnt Hartje herfst als e-book.

Het verhaal gaat over Lizzy Stevens, eigenaresse van een boekwinkeltje. Lizzy is single, houdt van koken en maakt het haar levenstaak om onbekende schrijvers te vinden en te promoten in haar knusse boekhandel. Maar dan opent een grote boekwinkelketen een filiaal vlak naast haar boekwinkel. Ze kan Bram, de arrogante manager van de boekwinkelketen, niet uitstaan, hoewel hij een lust voor het oog is. Als het herfstcomité beslist dat Lizzy met Bram moet samenwerken om tijdens de Herfstfair een boekenruilbeurs voor het goede doel te organiseren, baalt Lizzy dan ook enorm. En Bram lijkt ook niet blij. Hij maakt zich snel uit de voeten elke keer als er iets geregeld moet worden. Wat heeft hij te verbergen?

Gewoon even wegdromen

Nora glimlacht. “De boekwinkel in Hartje herfst heet Lectori Salutem. Daarbij ben ik uiteraard geïnspireerd door het antiquariaat Lectori Salutem dat vroeger in de Slijkstraat zat. Maar Weespers zullen in de boekwinkel Lectori Salutem in Hartje herfst misschien wel Pezzi Pazzi herkennen, want dat was het decor dat ik in mijn hoofd had tijdens het schrijven.”

Ze hoopt dat veel lezers van haar novelle gaan genieten. “Het is een herfstige feelgood, met een vleugje humor en uiteraard veel liefde. Perfect om warm onder een dekentje op de bank te lezen, met een dampende kop thee en koekjes binnen handbereik. Dan kun je een paar uurtjes alle ellende in de wereld vergeten en gewoon even wegdromen bij een fijn verhaal.”

Ben je benieuwd naar Hartje herfst, de debuutnovelle van Nora Schenk? Hier kun je het e-book bestellen.

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant