Het Gr8 Riverside Hotel wordt opvanglocatie.
Het Gr8 Riverside Hotel wordt opvanglocatie. Foto: Google Maps

Nieuwe opvanglocatie voor 525 asielzoekers aan de Provincialeweg

Maatschappelijk

REGIO - In het Gr8 Riverside Hotel aan de Provincialeweg 38 komt een nieuwe opvanglocatie voor asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de gemeente Amsterdam gevraagd om deze locatie in te richten, waarmee ruimte wordt geboden aan maximaal 525 vluchtelingen voor een periode van zes jaar.

Het college van burgemeester en wethouders heeft op 25 februari 2025 ingestemd met de vestiging van deze opvanglocatie. Volgens wethouder Rutger Groot Wassink draagt deze locatie bij aan de ambitie van de gemeente om menswaardige en kwalitatieve opvang te bieden. “Deze locatie biedt veel opvangplekken, waarmee een bijdrage wordt geleverd aan het behalen van de taakstelling volgens de Spreidingswet.”

ADVERTENTIE

Maatregelen

Het plan is afgestemd met stadsdeel Zuidoost, de politie en de directie Onderwijs. Zij hebben onder meer aandacht gevraagd voor de communicatie met omwonenden, de bereikbaarheid van scholen en de veiligheid rondom de locatie. Er zijn daarom verschillende maatregelen genomen, waaronder het regelen van busvervoer naar scholen, het opstellen van een communicatieplan en een veiligheidsschouw in de omgeving. Met deze maatregelen zijn de belangrijkste zorgen weggenomen en hebben stadsdeel, politie en onderwijsdirectie ingestemd met de komst van de opvang.

De gemeente Amsterdam wil met de realisatie van deze opvanglocatie bijdragen aan een stabiele en meerjarige opvangsituatie. Amsterdam heeft momenteel elf COA-opvanglocaties voor in totaal 3826 asielzoekers, waarvan 194 alleenstaande minderjarige vreemdelingen. Daarnaast zijn er 4014 opvangplekken voor ontheemden uit Oekraïne.

Verhuizing

De groep van 108 asielzoekers die sinds november 2024 tijdelijk in het Postillion Hotel aan de Paul van Vlissingenstraat in Amsterdam verblijft, verhuist uiterlijk twee weken na de opening van de nieuwe locatie naar het Gr8 Riverside Hotel. Het Postillion Hotel sluit daarna als opvanglocatie.

Omwonenden en ondernemers worden binnenkort geïnformeerd via een brief en een bewonersbijeenkomst. De opvanglocatie gaat pas open na deze communicatie. Het COA wordt verantwoordelijk voor het beheer, de dagbesteding en de 24/7 beveiliging van de locatie. De gemeente draagt bij in de kosten voor ambtelijke ondersteuning en maatschappelijke activiteiten.

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant