
Eddy Sibbing wint voor derde keer Open Schaakkampioenschap Weesp
SportWEESP - Eddy Sibbing uit Bussum heeft afgelopen zaterdag het 47ste Open Schaakkampioenschap van de Stad Weesp gewonnen. De schaakspeler behaalde een score van 6,5 uit 7 punten en was tot de zesde ronde ongeslagen.
Jack Blanchard, ook al driemaal winnaar van het kampioenschap, eindigde op de tweede plaats met 6 punten na een remise tegen Sibbing in de laatste ronde. Juan de Roda Husman uit Borne werd derde met 5,5 punten.
Internationale deelname aan toernooi
Het toernooi trok 60 deelnemers, waaronder schaakspelers uit heel Nederland en het buitenland. Martin Spel uit het Franse Vernajoul deed mee als eerbetoon aan zijn vader Dick Spel, jarenlang lid van de Weesper Schaakclub. Ook namen spelers met Oekraïense en Poolse achtergrond deel.
Het toernooi werd gespeeld volgens het Zwitserse Systeem, waarbij spelers na de eerste ronde worden ingedeeld op basis van hun resultaten van die dag.
Jeugdspeler wint extra prijs
Marnik Woldhuis uit Hilversum werd beste jeugdspeler en eindigde op de vierde plaats met 5,5 punten. Hij ontving een extra geldprijs. In totaal deden zes jeugdspelers mee, waaronder de 7-jarige Henry Zeng uit Leeuwarden die zestiende werd.
Lokale winnaars
Dirk Hanke werd beste Weesper die geen lid is van de Weesper Schaakclub. Hij eindigde op plaats 22 met 4 punten. Jeroen Pureveen, voorzitter van de Weesper Schaakclub uit Almere, werd beste clubspeler op plaats 29 met 3,5 punten.
De organisatie kijkt terug op een succesvol toernooi dat zonder problemen verliep. Alle spelers ontvingen prijzen in natura, waaronder flessen wijn voor de feestdagen.















