Dementievriendelijke looproute, een dementiepad, mogelijk geschikt voor Vivium Hogewey.
Dementievriendelijke looproute, een dementiepad, mogelijk geschikt voor Vivium Hogewey. Foto: Paul Tolenaar

Onderzoek naar mogelijk dementiepad bij Vivium Hogewey

Zorg & Gezondheid

WEESP - Er wordt gekeken of een pilot, die momenteel in Amsterdam loopt voor een dementiepad, ook voor verpleeghuis Hogewey geschikt zou kunnen zijn.

Verpleeghuis Vivium Hogewey stuurde in april in brief aan de gemeente over de omgeving en de toegankelijkheid van het verpleeghuis. Momenteel is de gemeente in gesprek met Hogewey over de mogelijkheden. 

ADVERTENTIE

Er zijn een aantal dementievriendelijke looproutes in de gemeente Amsterdam, onder andere in Amsterdam Zuid en Amsterdam Noord. Deze ‘boodschappenroutes’ helpen mensen met (beginnende) dementie, door symbolen op stoeptegels, om zo lang mogelijk zelfstandig hun boodschappen te kunnen doen. Een leuke bijkomstigheid van de symbolen is dat omwonenden meer bekendheid krijgen met dementie en de ontmoetingshuizen waar mensen met dementie terecht kunnen.
De gemeente laat weten: “Samen met Hogewey onderzoekt Weesp of zo’n looppad mogelijk is in Weesp en hoe we dit pad zo veilig mogelijk kunnen maken.”

Hogewey herbergt De Hogeweyk, een echte wijk met straten, pleinen, steegjes en een park voor in totaal 187 bewoners, waar mensen met dementie de vrijheid hebben om eigen keuzes te blijven maken in een herkenbare omgeving waarbij welzijn voorop staat. 

Afbeelding

Mis niks, lees alles!

Wil je ons steunen en al onze artikelen lezen?
Kies hier je abonnement.

Uit de krant