
De goede Sint is weer in Weesp aangekomen
EvenementenWEESP - De intocht van Sinterklaas in Weesp zatermiddag 16 november was weer een daverend feest. De weergoden zaten tot bijna het einde mee om er een drukbezochte happening van te maken, en dat is gelukt.
Volgens het Sinterklaasjournaal was het kantje boord of de intocht wel kon doorgaan omdat de Sluisbrug stuk was, maar zoals te verwachten viel, was alles op tijd in orde om Sinterklaas in Weesp te ontvangen. Om 14.30 uur draaide de boot met Sint en tientallen Pieten de Kom van Weesp in, voorafgegaan door de Vuurlinie. Ook de twee Pieten op flyboards waren weer van de partij.
Sinterklaas zette voet aan wal op de Achteromstraat, waarna hij als middelpunt van een feestelijke optocht al wandelend door het centrum werd begroet door honderden kinderen uit Weesp en ongetwijfeld ook daarbuiten. De tocht eindigde op het Grote Plein, waar Sint op het bordes werd verwelkomd door Jonathan Sas, eigenaar van Nelis’ IJssalon. Bij deze gelegenheid werd een verraste Sas door Sint benoemd tot Erelid van het Genootschap van de Rode Mijter. Ook bewees de Sint dat hij Weesp goed heeft gevolgd afgelopen jaar, want hij gaf aan blij te zijn dat het kunstwerk op de Bakkerschans wordt aangepast en hij treurde over de kap van tientallen bomen aan de Korte Muiderweg, waarna ter afsluiting meerdere Sinterklaasliedjes werden gezongen.
Later volgen meer foto’s. Deze staan op de website van WeespFoto.
![]()
Te midden van heel veel Roetveegpieten is nog net de mijter van Sinterklaas te zien.
![]()
Pieten op flyboards hadden vuurwerk meegenomen.
![]()
Nog meer vuur in de Kom, nu van de Vuurlinie.
![]()
Een enorme flamingo (boven) en een gezellige beer inclusief mijter (onder) van ballonnen zijn onderdeel van de optocht.
![]()
![]()
Geen wandelende tak maar een wandelend pak was van de partij.
![]()
Sinterklaas wordt ontvangen op het bordes van het stadhuis.
![]()
Foto’s hieronder zijn van WeespFoto.nl
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()















